Film VR 360° Spacer po winnicach

Film VR 360° Spacer po winnicach

Film VR 360° przygotowany na Międzynarodowe Dni Wina Jasło 2018.

CEL:
Naszym celem było przygotowanie atrakcji multimedialnej dla gości XIII Międzynarodowych Dni Wina Jasło 2018.

STRATEGIA:
Stworzyliśmy ok. 5 min. film VR, w którym w atrakcyjny sposób opowiedzieliśmy o jasielskim regionie winiarskim.

REALIZACJA:
Wybraliśmy cztery winnice z Jasła i najbliższej okolicy. Poprosiliśmy ich gospodarzy o przedstawienie widzowi miejsca, w którym się znajduje i przybliżenie mu ciekawostek o jasielskim regionie winiarskim.

Od naszych gospodarzy dowiadujemy się m.in.: że Jasło uważane jest za stolicę odrodzonego, współczesnego winiarstwa, bo tutaj w 1984 roku powstała pierwsza w Polsce profesjonalna winnica; że na terenie miasta i w jego okolicy działa obecnie kilkanaście takich winnic oraz, że w Jaśle została wyhodowana pierwsza, polska odmiana winorośli „Jutrzenka”.

Duży nacisk w filmie postawiliśmy na dźwięk. Został on zrealizowany w systemie ambisonics, który pozwala na uzyskanie w pełni trójwymiarowego dźwięku, dedykowanego technologii 360°.

montaż VR 360

DZIAŁANIE:
Podczas Międzynarodowych Dni Wina Jasło 2018 stworzyliśmy stanowisko VR wyposażone w okulary Oculus Go. Są to pierwsze w pełni bezprzewodowe, niewymagające telefonu okulary z wbudowanymi głośnikami i z możliwością wgrywania plików bezpośrednio do urządzenia. Stanowisko zostało wyposażone w dwa urządzenia Oculus Go. Były one dostępne za darmo dla wszystkich gości Dni Wina

DOTARCIE:
W ciągu dwóch dni stanowisko VR odwiedziło ok. 500 osób (dorośli, młodzież, dzieci). Ponadto film został zamieszczony na portalu youtube360° oraz na stronach internetowych Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Urzędu Miasta Jasła i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

 

Scenariusz, reżyseria: Jakub Kowalczyk
Zdjęcia, montaż: Piotr Trznadel
Udźwiękowienie: Paweł Ginalski
Produkcja: Trznadel Media