Quiz Szczepanik

Quiz Szczepanik

Film interaktywny w formie quizu o Janie Szczepaniku połączony z promocją kierunków ZSP nr 1 w Krośnie.Wyzwanie:
Naszym wyzwaniem było wypromowanie wśród osób w wieku 14+ (głównie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych) postaci Jana Szczepanika oraz kierunków nauczania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie, którego patronem jest Jan Szczepanik.

Strategia:
Stworzyliśmy film interaktywny w formie quizu o Janie Szczepaniku i jego odkryciach, połączony z ofertą edukacyjną szkoły. Film ma pełnić funkcję narzędzia promocyjnego podczas targów i spotkań z uczniami.

Realizacja:
Aktor wcielający się w postać Jana Szczepanika opowiada historię wynalazcy i jego odkryć bezpośrednio do młodego widza. Uwspółcześniliśmy postać XIX wiecznego wynalazcy, kreując go na hipstera i youtubera, posługującego się językiem współczesnym, obdarzonego charyzmą, poczuciem humoru i refleksją na temat zmieniającego się świata.

Narracja bohatera przedzielona jest pytaniami w formie żartobliwego quizu. Pytania dotyczą wynalazków Szczepanika, na które widz musi odpowiedzieć, aby historia biegła dalej. Na koniec, Jan snuje marzenie o szkole z przyszłości, która będzie nowoczesna i otwarta dla uczniów, zachęcając widza do wyboru kierunku, na którym ten chciałby się uczyć.

Dotarcie:
Materiał wideo jest prezentowany podczas spotkań z młodzieżą w szkołach oraz podczas targów edukacyjnych na terenie Podkarpacia. Film został umieszczony na stronie internetowej oraz na oficjalnym profilu facebookowym szkoły.

Scenariusz, reżyseria: Jakub Kowalczyk
Zdjęcia, montaż, grafika: Piotr Trznadel
Stylizacja: Izabela Zborowska
Udźwiękowienie: Paweł Ginalski
Produkcja: Trznadel Media